Yeminli ve Noter Onaylı Çeviri

Semantos ekibi olarak, 1000’in üzerinde çevirmen ve editörden oluşan global ağımız sayesinde, müşterilerimiz için yeminli ve noter onaylı çeviri hizmeti sunarız. Hukuki ihtiyacı karşılayan yeminli ve noter onaylı çeviri hizmeti kapsamında metnin konusu ya da içeriğine bağlı olarak o alanda uzman yeminli çevirmenler, her formatta belge üzerinde çevirilerini gerçekleştirir. Çevrilen metinler, gerekli durumlarda, noter onayı için anlaşmalı noterlerde tasdiklenir ve tercih ettiğiniz yoldan size iletilir.

Yeminli ve noter onaylı çeviri hizmetleri, yasal sorumluluk gerektirir ve sürecin tamamen doğru işlemesi büyük önem taşır. Noter tasdik işlemi ile, belgedeki imzanın doğruluğu ve belgeyi imzalayanın sıfatı onaylanır. Böylece yabancı dilde bir resmi belge, farklı dillerde de geçerlilik kazandıran idari bir işlemden geçmiş olur.

Noterden yemin zaptının çıkartmış olan yeminli çevirmen, çevirilerinde dikkatli, eksiksiz doğru ve objektif olacağına dair resmi bir beyanda bulunmuş olur. Yeminli çeviri hizmeti, işte, bu uzmanlar tarafından hem yazılı hem de sözlü olarak verilebilir. Semantos çeviri bürosu çatısı altında, dünyanın dört bir tarafından uzman çevirmen ve editör kadromuzla, ihracat firmalarına, kurumsal firmalara, doktor ve avukatlara ve resmi evrak çevirisine ihtiyaç duyan herkese 50 farklı dilde yeminli ve noter onaylı tercüme hizmeti veririz.

Acil yeminli çeviri ihtiyaçlarınız için 7/24 faaliyet gösteren çevirmen ağımız sayesinde ihtiyaç anında ve hızlı hizmet sunarız. Çevirisi tamamlanan metin, mutlaka ikinci bir çevirmen ya da editör tarafından kontrol edilir. Bu sayede Semantos’tan müşteriye iletilen her bir metnin doğruluğu garanti edilir.

Noter onayı yapılması gereken çeviriler hangileridir?

Uluslararası sözleşme metinleri
Mahkeme evrakları
Nüfus cüzdanı sureti
Evlilik cüzdanı
Boşanma evrakları
Vasiyetname, tapu kayıtları
Akademik derece belgeleri, sertifikalar, diplomalar
Evlat edinme belgeleri
Uyruk değiştirme belgeleri
Göçmen kimliği

Noter onayı için gerekli ücret nasıl belirlenir?

Noter onayı gereken çeviri işlerinizin noter onay ücreti, çeviri hizmet bedelinden harici olarak, onaylanan evrakın niteliğine, içeriğine ve sayfa sayısına göre hesaplanır. Esas tutar noter tarafından, onay sırasında bildirilir. Semantos olarak, belgelerinizin noter tasdikine ilişkin olarak ancak yaklaşık bir noter ücreti bilgisi verebiliriz.

Noter onaylı belgeler yurtdışında geçerli olur mu?

Belgeyi kullanacağınız kuruma göre değişiklik gösterse de, belgelerinizi yurtdışında resmi bir kurumda kullanmak istediğiniz zaman ücretsiz olarak noterin bağlı bulunduğu kaymakamlıktan apostil tasdiki almanız gerekir.

Yeminli ve noter onaylı çeviri ihtiyacınız için neden Semantos?

Dünyanın dört bir yanında yaşayan çevirmen ağı sayesinde, Semantos ekibi 50 farklı dilde en iyi hizmeti sunar. Şeffaf iletişim anlayışımızı, çevirmenler ve editörlerimizle imzaladığımız gizlilik anlaşmasıyla pekiştir. Böylece uluslararası standartlarda hizmet verdiğimiz global müşterilerimiz için tamamen güvenilir hizmeti garanti ederiz. Proje süresi boyunca müşterilerinin sorularına hızlı geri dönüş sağlayarak sektörde fark yaratırız.

Online Çeviri Teklifi

null

1.Belgenizi Yükleyin

Çevirisi yapılacak dosyayı yükleyerek hangi dilden hangi dile çevrileceğini seçin
null

2.Teklif Alın

Girdiğiniz kriterlere göre anında fiyat teklifi alın
null

3.Ödemenizi Gerçekleştirin

Kredi kartı ya da Havale/EFT seçeneğiyle ödemenizi gerçekleştirin, çevirinizi başlatın