Altyazı Çevirisi

Semantos olarak deneyimli ve eğitimli çevirmen ağımızla 50 farklı dilde yaratıcı ve doğru altyazı çeviri hizmeti sunarız. Yerelleştirme konusunda bilgi ve beceri gerektiren altyazı çevirisinde uzmanlaşmış çevirmenlerimiz ve editörlerimiz ile sorunsuz ve güvenilir hizmet sunarız.

Altyazı çevirmenlerinin teknik bilgilerinin yanı sıra yaratıcı bir iş ortaya koyması gerekir. Konuşma dilindeki pek çok ifade, hedef dile birebir çevrildiğinde anlamını kaybeder. Kaliteli altyazı çevirisi, basit bir çevirinin aksine, izleyiciyi gerçek anlamla buluşturur.

Bu nedenle, altyazı çevirisini yapacak çevirmenlerin, hem çevirisi yapılacak dillerde günlük konuşmaya hakim olması hem de teknik açıdan senkronizasyonu sağlayarak işi tamamlaması büyük önem taşır. Bunların yanı sıra orijinal metinde geçen hüzün, neşe ve heyecan gibi duyguların iletilmesi gerekir.

Görüntü akarken takip edilmesi gereken altyazının kolay okunabilir olması bir diğer önemli konudur. Semantos ekibi, yalnızca doğru çeviriyi değil, okunabilir altyazı çevirisini sunar. Bunun için yazı tipi, metin rengi ve konumlama seçeneklerinden en uygun olanlar belirlenir.

Semantos olarak, altyazı projenizi en iyi şekilde tamamlar ve talep ettiğiniz formatta teslim ederiz. Dünyanın her yerinden 1000’in üzerinde çevirmen ve editör ağımızdan aldığımız güçle global hedef kitlenize sesinizi duyurmanıza destek oluruz.

Altyazı çevirisi için süreç nasıl işler?

Altyazı çevirisinden önce videoyu baştan sona izliyor ve varsa metin dökümü ile videoyu karşılaştırıyoruz. Eğer döküm yoksa, transkripsiyon hizmeti sunarak videoyu metne aktarıyoruz. Ardından farklı alanlarda uzmanlaşmış uluslararası çevirmen ağımız arasından projenize en uygun çevirmen ile birlikte çeviri işlemine başlıyoruz.

Altyazı çevirisi biten her bir dokümanınızı videoya gömüyor ve mutlaka test ediyoruz. Altyazı çevirisi, hem senkronize olmuş kodları ile hem de diyalog şekilde metin olarak sunulur. Gizlilik prensipleri gereğince çevirmenler tarafından harici olarak kimse ile paylaşılmayan dosyalarınız, proje boyunca ve sonrasında Semantos güvencesi altındadır.

Altyazı çevirisi ihtiyacınız için neden Semantos?

Semantos olarak, dünyanın dört bir yanından deneyimli ve uzman çevirmenlerle işbirliği yapıyoruz. Günlük konuşma diline ve yerel ifadelere hakim çevirmenlerle birlikte çalışıyoruz. Şeffaf iletişim anlayışıyla beklenmedik olumsuz durumların önüne geçmeyi öncelikli konumda algılıyoruz. Proje boyunca sorularınıza en hızlı şekilde geri dönüş sağlıyor ve proaktif davranmaya özen gösteriyoruz.